(nl. Paenhuys Diepenbeek)
Nazwa paenhuys lub pannehuis pochodzi od panne, starego słowa oznaczającego murowany kocioł warzelny.
Od czasu budowy browaru ok. 1700r. mieszkańcy wioski byli zobowiązani do warzenia piwa. Płacili za korzystanie z kotłów warzelnych, ale przynosili własne surowce. Klucz pobierali od zarządcy, przedstawiciela pana Diepenbeek. Wcześniej kobiety zazwyczaj warzyły piwo w domu, w kotle nad ogniem. Obowiązek warzenia piwa w pannehuis ułatwiał pobieranie podatków od piwa, jednak mieszkańcy Diepenbeken nie byli zadowoleni z tego staromodnego zwyczaju. Po długim sporze w 1758r. osiągnęto kompromis: mieszkańcy mogli warzyć piwo w domu na własny użytek.
Po 1867r. budynek służył jako magazyn dla straży pożarnej, później został opuszczony i popadł w ruinę. Podczas rekonstrukcji browaru w skansenie niektóre części zostały wymienione, m.in. na fasadzie została dodana pochodząca z Leuven kamienna pompa z 1772r. Sprzęt browarniczy pochodzi z browaru Tomsin w Hoegaarden.
W budynku co roku warzy się piwo w historyczny sposób. Dzięki historycznemu browarowi, chmielarni, polu chmielowemu, polom zbożowym, młynom, karczmom i niezbędnej wiedzy fachowej Bokrijk jest idealną lokalizacją do ożywienia sztuki tradycyjnego warzenia piwa.