(nl. Duiventoren Ingelmunster)
Wieża gołębnika należała do folwarku zamku Ingelmunster. Została zbudowana w 1634r. Gołębie znajdowały się na drugim piętrze. Tam - aby zapobiec kradzieży gołębi - można było wejść tylko po drabinie. Na pierwszym piętrze wieży znajdował się magazyn karmy dla zwierząt. Na dolnym piętrze gołębnika biegały świnie lub kury. Wszystkie te zwierzęta były hodowane dla mięsa i obornika.
W ówczesnych czasach gołębniki były symbolem statusu, władzy i bogactwa. Prawo do gołębników było zarezerwowane dla szlachty, opactw i rolników posiadających wystarczającą ilość ziemi. Wieże gołębników znajdowały się zatem tylko w pobliżu zamków, opactw i dużych gospodarstw rolnych. Budowa gołębnika nie była łatwa, wymagała zaangażowania murarzy, cieśli, dekarzy i kowala.
Hodowla gołębi była maksymalnie ograniczona, ponieważ zjadały one nasiona i ziarno zebrane na polach. Rolnicy postrzegali gołębie jako szkodniki, ale nie wolno im było ich tępić. Strzelanie do gołębi nie było możliwe, należały one do pana, za zastrzelenie gołębia groziły wysokie grzywny. Gołębie były jednak również pożyteczne, hodowano je głównie ze względu na ich smaczne mięso i dobry, wartościowy nawóz. Nawóz ten był wykorzystywany w ogrodach warzywnych oraz do uprawy lnu, rzepaku i chmielu.
Wieża gołębnika jest obecnie punktem widokowym na stawy rezerwatu przyrody i zapewnia wspaniały panoramiczny widok.