W 1964r. Pałac Dynastii został wyposażony w karylion (fr. carillon - gong) – instrument muzyczny, będący zespołem dzwonów wieżowych.
Na tylnej fasadzie budynku znajduje się duży złoty zegar ścienny w kształcie gwiazdy. Każda godzina jest reprezentowana przez malowaną figurkę. W kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara i chronologicznie są to historyczni obywatele Belgii: 1) Gal; 2) Godefroid z Bouillon - francuski szlachcic i wybitny przywódca pierwszej krucjaty, pierwszy władca Królestwa Jerozolimskiego; 3) Jacob van Artevelde - przywódca ludowy w XIVw.; 4) Filip Dobry - książę Burgundii, hrabia Flandrii, Artois i Burgundii w XVw.; 5) cesarz Karol V; 6) Pierre Paul Rubens; 7) hrabia Egmont; 8) żołnierz w 1790r.; 9) Jean-Joseph Charlier - z drewnianą nogą, słynny strzelec podczas rewolucji belgijskiej; oraz postaci anonimowe: 10) gracz tam-tam; 11) żołnierz z I wojny światowej; 12) zwykły robotnik. Figurki wyskakują ze swoich nisz kolejno z każdym uderzeniem godziny w południe i o północy.
Jedenaście z 24 dzwonów, składających się na karylion, znajduje się pod zegarem. Dziewięć z nich reprezentuje belgijskie prowincje, a dwa pozostałe - sztukę i naukę. Za figurkami ukrytych jest dwanaście dzwonów, a na dachu znajduje się dzwon tenorowy ważący 1750 kg z animowanym, zmechanizowanym Jaquemartem - brązową figurą XIX-wiecznego mieszczanina w cylindrze o wysokości 2,8 metra.
Muzyka karylionu to belgijski kompromis: naprzemiennie grane są dwie melodie ludowe: walońska Où peut-on être mieux (Gdzie możemy być lepsi, autor: André Grétry) i flamandzka et Beiaardlied (autor: Peter Benoit). Począwszy od południa na kwadrans odtwarzany jest fragment utworu, na pół godziny pół utworu, na trzy kwadranse kilka taktów więcej, a na pełną godzinęcały utwór. Ta sama melodia powtarzana jest co dwie godziny.