banner

Wsiąść do pociągu...

Jedyną rzeczą, której zawsze zazdrościłam innym, to poznawanie dalekich, ciekawych miejsc. Kiedyś nie było mnie stać na takie podróże, a kiedy moja sytuacja materialna nieco się ustabilizowała, nadeszły inne zobowiązania, ale też powstrzymywało mnie najzwyklejsze w świecie lenistwo i może trochę obawy przed "wielkim światem".

Wsiąść do pociągu byle jakiego,

nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet...

Nie jestem zbyt spontaniczna, więc niekoniecznie pociągiem, raczej z bagażem i zdecydowanie z biletem zwiedziłam trochę Polskę, byłam też kilka razy poza granicami kraju.

W związku z "ambitnym" sprawozdaniem z Indii postanowiłam przenieść tutaj zdjęcia ze wszystkich wycieczek (przynajmniej te, które mam) i napisać o nich kilka zdań. Od tej pory każdą podróż staram się "dokumentować" bardziej szczegółowo, bo wiele momentów z minionych wypraw umknęło z mej pamięci bezpowrotnie, ale udało mi się odtworzyć choć trochę.

Fotografie dokumentujące wycieczki nie są na pewno profesjonalne, ale to przecież ma być pamiątka, nie pretendują do żadnego konkursu. Większość wykonałam sama, niektóre pochodzą od Znajomych czy Rodziny, czasami, jeśli to konieczne, wykorzystałam zdjęcia pochodzące z internetu i wówczas w opisie zdjęcia podane jest jego źródło.

Mapa odwiedzonych krajów

Mapa

Na poszczególnych stronach przy informacjach o krajach, które odwiedziłam, znajdują się miniaturki flag, herbów oraz hymny danych państw. Materiały pochodzą ze strony pl.wikipedia.org.